• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Role systemu Windows Server 2008 R2: serwer IIS.
#1
Role systemu Windows Server 2008 R2
SERWER IIS

Wstęp

Serwer IIS jest rolą systemu Windows Server 2008 R2 pozwalającą na tworzenie lokalnych stron HTTP i FTP. Ten artykuł ma za zadanie pokazać, w jaki sposób można je utworzyć.
 
[Obrazek: 11-2.png]

Pierwszym krokiem jest otwarcie Menedżera serwera. Po jego uruchomieniu klikamy Role, znajdujące się po lewej stronie okna, a następnie wybieramy Dodaj role.

[Obrazek: 12-1.png]

Z listy ról zaznaczamy Serwer sieci Web (IIS) i klikamy Dalej.

[Obrazek: 13-1.png]

W tym oknie możemy zapoznać się z informacjami dotyczącymi serwera IIS, a następnie klikamy Dalej.

[Obrazek: 14-1.png]

Domyślnie serwer FTP nie jest instalowany. Aby dodać go do usług ról, które mają być zainstalowane wyszukujemy na liście Serwer FTP i go zaznaczamy. Aby kontynuować klikamy Dalej.

[Obrazek: 15-2.png]

Wyświetla się podsumowanie, w którym jeśli wszystko się zgadza naciskamy Zainstaluj.

[Obrazek: 16-2.png]

Po zakończeniu instalacji powinniśmy otrzymać powiadomienie "Instalacja powiodła się". Klikamy Zamknij, aby móc zacząć korzystać z serwera IIS.

[Obrazek: 17-2.png]

W celu utworzenia nowej witryny HTTP naciskamy prawym przyciskiem myszy na nasz serwer w panelu Połączenia i klikamy pozycję Dodaj witrynę sieci Web... w wyświetlonym menu.

[Obrazek: 18-2.png]

W wywołanym oknie ustalamy nazwę naszej witryny, jej ścieżkę fizyczną (folder, w którym znajdują się pliki strony) oraz adres IP, port i nazwę hosta(adres strony w sieci) na których ma zostać zahostowana nasza strona.

[Obrazek: 19-1.png]

Aby dodać witrynę FTP naciskamy prawym przyciskiem myszy na nasz serwer w panelu Połączenia i klikamy pozycję Dodaj witrynę sieci FTP w wyświetlonym menu.

[Obrazek: 110-1.png]

W wywołanym oknie nadajemy nazwę naszej witrynie i określamy jej ścieżkę fizyczną (folder, w którym znajdują się pliki mające zostać umieszczone w witrynie).

[Obrazek: 111-1.png]

Określamy adres i port, na którym ma być zamieszczona nasza witryna oraz opcjonalnie możemy włączyć zabezpieczenie witryny protokołem SSL.

[Obrazek: 112-1.png]

W ostatnim już oknie wybieramy typ uwierzytelnienia oraz użytkowników i ich uprawnienia do plików w witrynie.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Silnik forum: MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Edited & Optimized by Majstersztyk
Copyright © 2024 Informatyk.edu.pl