• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Systemy operacyjne: tworzenie konta użytkownika (GUI Windows).
#1
Systemy operacyjne:

TWORZENIE KONTA UŻYTKOWNIKA (GUI WINDOWS)
 


Konto użytkownika to zbiór danych, z którego system Windows czerpie informacje o użytkowniku: jego prawach dostępu do poszczególnych plików i folderów, możliwościach wprowadzania zmian na komputerze oraz osobistych preferencjach, dotyczących np. tła pulpitu i wygaszacza ekranu. Konta użytkowników umożliwiają współużytkowanie komputera z wieloma osobami przy jednoczesnym zachowaniu własnych plików i ustawień. Niniejszy poradnik ma na celu zademestrowanie procesu tworzenia konta użytkownika przy pomocy interfejsu graficznego (GUI).

[Obrazek: 11.png]

Pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać jest otworzenie Panelu sterowania. Najprostszym sposobem na wykonanie tej czynności jest kliknięcie na menu Start i wybranie zakładki “Panel sterowania” z menu.

[Obrazek: 22.png]

W kategorii “Konta użytkowników i filtr rodzinny” wybieramy pozycję “Dodaj lub usuń konta użytkowników”, żeby przejść dalej.

[Obrazek: 33.png]

Pod listą wszystkich kont znajdujących się na komputerze, wybieramy pozycję “Utwórz nowe konto”.

[Obrazek: 44.png]

W wywołanym oknie podajemy nazwę nowego konta oraz przydzielamy mu odpowiednie uprawnienia: pełne (administrator) lub ograniczone (użytkownik standardowy).

[Obrazek: 55.png]

Po dwukrotnym kliknięciu ikony nowo utworzonego konta otrzymujemy szereg możliwości pozwalających na konfigurację konta według potrzeb:
- Zmień nazwę konta (pozwala ustawić nową nazwę dla konta),
- Zmień obraz (zmiana ikony konta),
- Konfigurowanie kontroli rodzicielskiej (umożliwia blokowanie konkretnych programów i gier oraz ustalanie przedziałów czasu korzystania z komputera),
- Zmień typ konta (Standardowy użytkownik/Administrator),
- Usuń konto,
- Utwórz hasło (przedstawione poniżej).

[Obrazek: 66.png]
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości